Yhteystiedot

Estery-talo
Otto Mannisen katu 4
50100 Mikkeli
toimisto@estery.fi
toimiston p. 045 665 8340

Toiminnanjohtaja
Satu Taavitsainen
p. 045 327 4774
satu@estery.fi

Järjestösparraaja
Projektipäällikkö
Elisa de Boer
p. 050 3216 388
elisa@estery.fi

Järjestösparraaja
Sparrausavustaja
Heli Kuosmanen
p. 045 840 9032
heli@estery.fi

Järjestösparraaja
Sparrausavustaja
Jaana Matilainen
p. 050 415 6356
jaana@estery.fi

Arki haltuun
Projektityöntekijä
Eeva Pääkkönen
p. 050 520 2729
eeva@estery.fi

Järjestö 2.0 Etelä-Savo
Hankepäällikkö

Anita Hahl-Weckström
p. 044 770 0491
anita.hahl-weckstrom@eshy.fi

Järjestö 2.0 Etelä-Savo
Hankekoordinaattori
Tuula Narvola
p. 040 351 1802
tuula.narvola@eshy.fi

OLKA®
Projektipäällikkö, OLKA-koordinaattori
Anu Kukkola
p. 050 476 2301
anu.kukkola@estery.fi

OLKA®
Projektityöntekijä
Mari Karjalainen
p. 050 570 0551
mari@estery.fi

Esteryn hallitus 2020

Puheenjohtaja
Kauko Väisänen (Yhdenvertainen Etelä-Savo ry), puh. 0400-780764

Varapuheenjohtaja
Marketta Evola (Mikkelin seudun Muisti ry)

Hallituksen jäsen, taloudenhoitaja
Timo Petäjämäki (Mikkelin seudun Invalidit ry)

Hallituksen jäsen
Vesa Himanen (Ristiinan mielenterveysyhdistys Risla ry)

Hallituksen jäsen
Merja Ikonen (Mikkelin Seudun Allergia- ja Astmayhdistys ry)

Hallituksen jäsen
Jukka Rossi (Mikkelin Seudun Hengitysyhdistys ry)

Hallituksen jäsen
Reijo Hämäläinen (Etelä-Savon ADA ry)

Hallituksen jäsen
Pirjo Rautiainen (Mikkelin Seudun Sydänyhdistys ry)

Hallituksen jäsen
Markku Turkia (Naisvuoren Eläkkeensaajat ry)

Hallituksen jäsen
Kari Purhonen (Mikkelin Tavikset ry)

Hallituksen jäsen
Aira Nurminen (Eläkeliiton Mikkelin yhdistys)

Hallituksen jäsen
Arja Väänänen (Mikkelin kaupunki)

Hallituksen jäsen
Hanna-Noora Hurri (Etelä-Savon Cp-yhdistys)