Yhteystiedot

Estery-talo
Otto Mannisen katu 4
50100 Mikkeli

p. 045 665 8340
toimisto@estery.fi
Toiminnanjohtaja

Satu Taavitsainen
p. 045 327 4774
satu@estery.fi

Merkonomiopiskelija, toimistotyöntekijä

Ti-to klo 9-14

Susanna Eskola

p. 045 665 8340

toimisto@estery.fi


Projektit

Järjestösparraaja -projekti

1.6.2021 alkaen projektipäällikkö
Eeva Pääkkönen
p. 050 520 2729
eeva@estery.fi

Arki haltuun -projekti
31.5.2021 saakka projektityöntekijä
Eeva Pääkkönen
p. 050 520 2729
eeva@estery.fi

OLKA® -projekti
Projektipäällikkö
Noora Kähärä
p. 050 570 0551
noora@estery.fi

OLKA® -projekti
Projektityöntekijä

Henna Liikanen
p. 050 321 4194
henna@estery.fi
OLKA® -projekti
OLKA-Assistentti Heidi Toijonen
p.040 351 1802
heidi@estery.fi

OLKAn vapaaehtoiset aula-avustajat sairaalassa
p. 050 306 9874

OLET MUKANA! - osallistumisen, hyvinvoinnin edistämisen ja työllistymisen tuen –hanke (ESR-hanke 2020-2021)

Projektipäällikkö
Jenni Tissari
p. 050 337 5041
jenni@estery.fi

Esteryn hallitus 2021

Puheenjohtaja
Kauko Väisänen (Yhdenvertainen Etelä-Savo ry), puh. 0400-780764

Varapuheenjohtaja
Marketta Evola (Mikkelin seudun Muisti ry)

Hallituksen jäsen, taloudenhoitaja
Timo Petäjämäki (Mikkelin seudun Invalidit ry)

Hallituksen jäsen
Vesa Himanen (Ristiinan mielenterveysyhdistys Risla ry)

Hallituksen jäsen
Merja Ikonen (Etelä-Savon Allergia, Iho ja Astma ry)

Hallituksen jäsen
Jukka Rossi (Mikkelin Seudun Hengitysyhdistys ry)

Hallituksen jäsen
Reijo Hämäläinen (Etelä-Savon ADA ry)

Hallituksen jäsen
Pirjo Rautiainen (Mikkelin Seudun Sydänyhdistys ry)

Hallituksen jäsen

Stig Poikolainen (Naisvuoren Eläkkeensaajat ry)

Hallituksen jäsen

Mirja Kauppinen (Eläkeliiton Mikkelin yhdistys ry)

Hallituksen jäsen
Arja Väänänen (Mikkelin kaupunki)

Hallituksen jäsen
Hanna-Noora Hurri (Etelä-Savon Cp-yhdistys)

Hallituksen jäsen
Marjut Kuosma (Mikkelin Seudun AVH-yhdistys ry)