Yhteystiedot

Estery-talo
Otto Mannisen katu 4
50100 Mikkeli
toimisto@estery.fi
toimiston p. 045 665 8340

Toiminnanjohtaja
Satu Taavitsainen
p. 045 327 4774
satu@estery.fi

Järjestöassistentti
Minttu Pöyry
p. 045 665 8340
toimisto@estery.fi
minttu@estery.fi

Projektit

Järjestösparraaja -projekti
Projektityöntekijä
Henna Liikanen
p. 0503214194
henna@estery.fi

Arki haltuun -projekti
Projektityöntekijä
Eeva Pääkkönen
p. 050 520 2729
eeva@estery.fi

Järjestö 2.0 Etelä-Savo -projekti
Hankepäällikkö

Anita Hahl-Weckström
p. 044 770 0491
anita.hahl-weckstrom@eshy.fi

Hankekoordinaattori
Pia Forselius
p. 040 351 1802
pia@estery.fi

OLKA® -projekti
Projektipäällikkö
Teea Lång
p. 050 476 2301
teea@estery.fi

Projektityöntekijä
Noora Kähärä
p. 050 570 0551
noora@estery.fi

Aula-avustajat
p. 050 306 9874

OLET MUKANA! - osallistumisen, hyvinvoinnin edistämisen ja työllistymisen tuen –hanke (ESR-hanke 2020-2021)
Projektipäällikkö
Jenni Tissari
p. 050 337 5041
jenni@estery.fi

Projektiasiantuntija
Sari Vauhkonen
Mikkelin Toimintakeskus ry
p. 050 468 9545
sari.vauhkonen@toimintakeskus.fi

Esteryn hallitus 2020

Puheenjohtaja
Kauko Väisänen (Yhdenvertainen Etelä-Savo ry), puh. 0400-780764

Varapuheenjohtaja
Marketta Evola (Mikkelin seudun Muisti ry)

Hallituksen jäsen, taloudenhoitaja
Timo Petäjämäki (Mikkelin seudun Invalidit ry)

Hallituksen jäsen
Vesa Himanen (Ristiinan mielenterveysyhdistys Risla ry)

Hallituksen jäsen
Merja Ikonen (Etelä-Savon Allergia, Iho ja Astma ry)

Hallituksen jäsen
Jukka Rossi (Mikkelin Seudun Hengitysyhdistys ry)

Hallituksen jäsen
Reijo Hämäläinen (Etelä-Savon ADA ry)

Hallituksen jäsen
Pirjo Rautiainen (Mikkelin Seudun Sydänyhdistys ry)

Hallituksen jäsen
Kari Purhonen (Mikkelin Tavikset ry)

Hallituksen jäsen
Aira Nurminen (Eläkeliiton Mikkelin yhdistys)

Hallituksen jäsen
Arja Väänänen (Mikkelin kaupunki)

Hallituksen jäsen
Hanna-Noora Hurri (Etelä-Savon Cp-yhdistys)